Eğitim Eğitim Haberleri Haberler

ÖĞRENMEDE OYUNLARIN GÜCÜ

Written by pwdadmin

Neyi unutmuyoruz? Evet, okul hayatımızı düşünelim, özel hayatımızı düşünelim. Unutulmaz anlar hangileri? Elbette ya bizi çok mutsuz eden anları ya da çok eğlendiğimiz anları unutmuyoruz. Okul hayatımızda hatırladığımız öğretmenlerin de ya en iyiler ya da en kötüler olmasıbundan değil mi?

ANISI OLAN DERSLER YARATIYORUZ

O yüzden de her öğretmenin boynunun borcu anısı olan dersler yaratmaktır. Vasatı aşan ve anısı olan dersler yaratmak öğrencilerin öğrenciklerini hatırlamanın ya da başka bir deyişle unutmalarını engellemenin yegane yoludur.

21. yüzyıl çocuklarının sınıfta en iyi anlatımı yapan öğretmenle bile uzun süre derse odaklanması mümkün değildir, gerekli de değildir. Dersten sıkılan çocuğunuz varsa eğer bilin ki sorun çocuğunuzda değil dersin planlanmasında ve yapılandırılmasında.

TEKNOLOJİ ÇOCUKLARINI DEFTERE ve KALEME MAHKUM ETMEYİN

Değişen teknoloji eğitim alanında da büyük devrimler yarattı. Bu devrimlerden en önemlisi ise GAMIFICATION kavramı yani oyunlaştırma.  Bu kavram ıle anlatılan; oyun dışındaki bir amaç için oyun öğelerini ve oyun tasarımlarını kullanmaktır.

Mary Popins’in dediği gibi “Yapılması gereken her işte bir eğlence öğesi vardır. Eğlenceyi bulursunuz ve işiniz bir anda oyun haline gelir.”

Bozcader Akademi’de öğrencilerimiz için anısı olan dersler yaratıyor ve onları eğlence ile öğrenmenin bir araya geldiği ortamlarda sınava hazırlıyoruz.

Ekteki fotoğraflarda akademi etkinliklerinde ders çalışan öğrencilerimizi görebilirsiniz.

Ders içeriğini zenginleştiren etkinliklerimizin tamamı eğitim teknolojileri konusunda eğitim alan eğitim teknolojileri uzmanımız tarafından tasarlanmaktadır.

 

 

 

 

About the author

pwdadmin